Welcome to the Hunger Games!
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» No arva ära
by Scipio Telarius Thu Jan 22, 2015 7:53 pm

» 62sed Näljamängud!
by Lacey Grune Thu Jan 15, 2015 5:01 pm

» Midagi veel huvitavamat
by Ziv Benesch Sun Dec 21, 2014 5:08 pm

» Secrets in plain sight
by Scipio Telarius Sun Dec 21, 2014 4:37 pm

» The Ovid Greenlav Show
by Saatja Sun Dec 21, 2014 4:22 pm

» Midagi huvitavat
by Scipio Telarius Wed Dec 17, 2014 12:34 am

» 62ste Näljamängude Küllusesarv
by Mängujuht Mon Dec 15, 2014 9:50 pm

» Don't let me down now
by Amber Llewellyn Mon Dec 15, 2014 9:18 pm

» Hindamine
by Mängujuht Sat Dec 13, 2014 2:57 pm

» Räägime asjast
by Ziv Benesch Sat Dec 13, 2014 3:12 am

» Next train home
by Akiva Valenti Sat Dec 13, 2014 12:15 am

» Tibulinnu nokib teil kõigil silmad peast välja
by Jago Valenti Fri Dec 12, 2014 11:24 pm

Näljamängud
1. päev

VII ringkonna neiu -platvorm lõhkes

V ringkonna neiu -tapja Amber

VI ringkonna kutt -tapja Valora

XI ringkonna neiu -tapja Valora

VI ringkonna neiu -tapja Jade

VII ringkonna kutt -tapja Amber

X ringkonna neiu -tapja Crucis

V ringkonna kutt -tapja I ringkonna kutt

IX ringkonna kutt -tapja II ringkonna kutt

XI ringkonna kutt -tapja I ringkonna kutt

XII ringkonna kutt -tapja II ringkonna kutt

Share | 
 

 Kui nugadest küllalt saab

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Fri Aug 15, 2014 10:22 pm

Rõõmustades, et Emmyle ta pakutud jaam meeldis, lasi ka Viola oma pilgul üle laual paikneva varustuse käia. Seal oli kõikvõimalikke asju, millest osasid neiu uneski näha poleks osanud. Ta silmas palju potsikuid, kõigil pika tekstiga sildid peal, mis igaüks tundus sisaldavat erinevaid aineid. Osad olid läbipaistvad ning läbi klaasi paistis tolmpeene pulber. Tüdruk tõstis ühe neist üles, takseerides punast liiva selle sees. Kirja järgi tundus, et tegu ongi punase pinnasega. Asetanud purgikese tagasi oma kohale, laskis kunagine lambakarjus silmadel edasi ekselda. Ühte nurka oli kuhjatud tuttavamat materjali, mida Leede pere kodust ahju kütmiseks oli kasutanud - peenemad oksad, kooretükid, kuivanud lehed, kuuseokkad. Nende kõrval seinal rippus kott, mis tundus igihaljaste puude okstest pungil olevat. Kohe sealsamas oli ka punkti juurde käiv ekraan, mis esialgu märkamatuks oli jäänud. "Ehk on sellest abi," osutas Vi tumedale tahvlile seinal, vajutades nuppu, mis selle helendama lõi. Ilmus pikk loetelu erinevatest maastikest, mis mängudel esinenud on. Kümnenda plika klõpsas ühel kirjal, mis tõi esile tuttava kõrbemaastiku, kus üks talle kallis inimene hukkunud oli. Tüdruk ei lasknud end aga mälestustetulval eksitada. Õpetus, mis peale liivaväljade pilti ekraani kattis oli niivõrd paeluv. "Kas see maastik sobib?" uuris neiu Emmylt, enne kui liiga hoogu sattus. Kasulik oleks kindlasti ka metsas varjumise õpetusi uurida, kuid igav liiv ja tühi väli tundusid palju keerukama ettevõttena. Ekraanilt oli Vi aru saanud, et kui ta enda arust oma maskeeringu valmis on saanud, tuleb seista tühja seina ette punkti kõrval ning mingi Kapitooliumi imemasin salvestab su kujutis, seda ette antud maastikuga võrreldes. Tulemuseks antakse sinu pingutusele hinnang.
Back to top Go down
View user profile
Emerald Lovejoy
I ringkond // 18-aastane
Emerald Lovejoy

Posts : 178
Ringkond : I
Eelistatud relv/oskus : Viskenoad

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Sun Aug 17, 2014 4:59 pm

Kui Emerald kogu laual leiduva kraami pilguga üle vaadatud sai, tekkis tema peas kerge segadus. Ilmselgelt pole ükski karjerist varem kulutanud aega enese maskeerima õppimiseks. Kunstiannet ja loovat mõtlemist näitsikul samuti ei ole, seega läheb tal arvatavasti tublisti aega, enne kui selle värgi siin endale arusaadavaks teha suudab. Aga alla anda Emerald ei kavatsenud, sest uskus, et maskeerimisest võiks areenil kasu olla küll. Kui ta teistest karjeristidest ühel hetkel lahku lüüa otsustab, ei oska nood kindlasti oodata, et Emmy end kaitsevärvusega katta võiks. Ta saaks end varjates nii mõnegi ohtliku võitluse käigus saadava vigastuse ära hoida ning ootamatult paar nuga teele saata, kui keegi lähedale satub. Niimoodi muutuks Emerald veel surmavamaks kui varem, seega peab ta siin punktis õpitavad oskused endale selgeks tegema. Kui Vi tema tähelepanu seinatahvlile suunas, jäi Emeraldi pilk sellel pidama ning ta hakkas lugema nimistut erinevatest maastikest, mis on mängude ajal esinenud. "Jah, võtame selle. Mine tea, äkki saadavadki tänavusel aastal kõrbesse meid," noogutas Emmy kaaslase pakkumise peale. "Me võiks järgmisena just selliseid maastikke katsetada, mida pikka aega juba mängudel pole olnud. Suurem võimalus ennustusega täppi panna," lisas ta, võttes kätte ühe läbipaistva topsikese, mida tahvlil olev õpetus mainis. Emerald ei uskunud, et selle aasta areen võib sarnaneda eelmise aasta omaga või mõne teisega, mis viimastel aastatel olnud. Aga midagi täiesti enneolematut mängumeistrid vaevalt välja mõelda suudavad, sest kuuekümne aastaga on kõikvõimalikud ideed juba ammu ära kasutatud. Pealegi olid mitmed areenid eelnevatel aastatel ümbruse poolest mõnele teisele varasemast ajast küllaltki sarnased.
Back to top Go down
View user profile
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Tue Aug 19, 2014 10:58 am

"Ma mõtlesin ka sellele, et vanemaid areene katsetada. See on üpriski tõenäoline, et see aasta võib siseruumid välistada," sõnas Vi. Ekraani kerides oli ka eelmise aasta mänguvälja pilt läbi vilksatanud. Tüdruk meenutas, kuidas nii mõnedki tribuudid oma oranže riideid mudaga tumedamaks olid üritanud võõbata, kes paremini, kes halvemini. Maskeerimispunktist oli neil abi olnud, kuigi mitte kauaks, sest mängumeistreid ja nende mutante tume rõivas eriti ei eksitanud.
Neiu haaras samuti ühe tahvlil kirjeldatud purgi kätte, seda valguse käes uurides. Topsis tundus olevat mingi kleepuv ollus. Õpetust lugedes sai Viola teada, et seda saab ise segada kõrbemaastikule iseloomulike taimede: kaktuste ja veel mõne okkalise lille piimast. Vedelikuga sai katta soovitud kohad ning neid siis liivad rullida. Ideeliselt pidi tekkima tugev koorik, mis sind vaenulike silmade eest kaitses ja samuti hoidis eemal lõõskava päikese. Tüdruk keeras korgi pealt ning pistis uudishimulikult ühe sõrme löga sisse, mis oli meeldivalt jahe. Ta kujutas ette, kuidas kõnnib õhetaval areenil, hõõguv ketas taevas ning jalad tulikuumal maapinnal. Aeg-ajalt pilku ekraanile heites, asus Vi ollust oma köndile määrima. Tervet keha ta küll praegu katta ei viitsi. Tahvlil oli ka soovitus, et oma magamiskott või muu riie selle möksiga üle teha ning vajadusel end lihtsalt maskeeritud tekiga katta.
Veidi hoogu sattunult heitis ühekäeline tribuut pilgu naabri poole, et näha, kuidas tol asi edeneb. "Millist areeni sa eelistaks?" esitas tüdruk mõttes mõlkunud küsimuse.
Back to top Go down
View user profile
Emerald Lovejoy
I ringkond // 18-aastane
Emerald Lovejoy

Posts : 178
Ringkond : I
Eelistatud relv/oskus : Viskenoad

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Wed Aug 20, 2014 1:46 pm

Emerald noogutas Vi sõnade peale, mis klappisid täpselt näitsiku enda omadega. Kui neil vaid õnnestuks siin välja mõelda, missugustes toonides areen tuleb, saaksid nad teiste ees jälle ühe eelise. On ju teada, et siin nende purgikeste ja muu kraami seas peab kindlasti leiduma midagi sellist, mis ka tänavusel areenil kasutusse tuleb. Kui nad vaid suudaks ennustada, mis täpsemalt see on, sest erinevaid koostisosi leiab siit lademetes. Keerutanud üht purki käes nii ühtepidi kui ka teistpidi, otsustas Emerald viimaks, et ta saab mäkerdamistööga hakkama küll. Avanud purgi ja pistnud paar näppu ollusesse, tundis ka Emmy jahedust, mis kõrbekuumuses kindlasti hindamatu väärtus oleks. Pagan, miks ta küll kunagi varem maskeerimisoskuste harjutamisele ei mõelnud? Kui ta oleks koduringkonnas natukenegi seda proovinud, võiks praegu ja hiljem areenil end palju kindlamalt tunda. Miks pagana pärast taotakse karjeristidele juba väikesest saadik pähe, et ainus vajalik oskus areenil on relvade meisterlik käsitsemine? Ei ole ju!
Kuigi see kleepuv löga tundus Emeraldile kahtlane, hakkas ta tasapisi seda oma vasakule käele kandma. Üleni temagi ennast kokku mäkerdada ei kavatsenud, sest ei soovinud hiljem naeruväärne välja näha. Õnneks kandis tüdruk lühikeste varrukatega riietust, kuna vaba nahapinda mäkerdamiseks oli piisavalt. Kui sõrmed ja osa käsivarrest olid kleepuva ollusega koos, raputas Emerald sinna korralikult liiva peale, nagu juhis ütles. Tundus, et asi hakkas isegi ilmet võtma. Küsimust kuuldes tõstis näitsik pilgu oma vasakult käelt kümnenda ringkonna tribuudile. "Mulle meeldiks avar areen, kus on rohkem liikumisvõimalust kui mingis vanas mahajäetud vanglas. Äkki näiteks mäed? Mulle on mägine maastik alati ligitõmbav tundunud, aga kõikidele ei pruugi see muidugi sobida," vastas Emerald kaastribuudile, jäädes ootama, mida too asjast arvab.
Back to top Go down
View user profile
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Wed Aug 20, 2014 8:24 pm

Kui kogu könt kuni õlani oli valgeks võõbatud, asus Vi sinna liiva peale puistama, vaadates hoolikalt, et ükski lapp vahele ei jääks. Peagi nägi tüdruku käsi välja nagu liivaskulptuur. "See on küll vahva ju," sõnas noor tirts lõbusalt jäset pea kohal viibutades. Juba oli taimemöks ta nahal tardunud ning ühtki liivatera laias kaares kuhugi ei lennanud. Kümnenda tribuut vehkis hoogsamalt, et tehtud maskeeringut veelgi testida, enne kui selle hindamisele saadab.
Kuulnud, mis areeni Emmy eelistaks, noogutas tüdruk mõtlikult. "Siseruumid ei meeldiks mulle ka," lausus ta tõsiselt uuesti eelmise aasta süngele tapalavale mõeldes. Ta silme ette kerkisid ekraanilt nähtud jõledad mutandid ja räpased ruumid ning külmavärin läbis Viola keha. "Ma eelistaks loomulikult midagi kodust, seal ma oskaks orienteeruda ja end turvalisemalt tunda. Niidud, metsatukad, mõni väike ojake," tuletas ta karjeristile kümnenda ringkonna välimust meelde. Kuigi ega neiul midagi mägede vastu ka ei oleks. Saaks need enne surma nähtud, oleks ju hästi. Siiski lootis ühekäeline plika, et päris kõrgmäestikku, kus vaid lumi ja kivi, neid ei saadeta. Talle ei meeldinud külm, sest puuduv käelaba andis end siis veidi tunda, kuigi närvid olid tugevalt kahjustunud. Samas alajahtumisse suremine pidavat üks valuvabamaid hukkumisviise olema. Vi tundis, et ta mõtted on süngel teel ning neist pääsemiseks käivitas ta aparaadi, mis tema maskeeringut pildistama ning hindama pidi. "Oh, ma sain kaheteistkümnest kümne," kilkas tüdruk rõõmsalt, kui vastuse teada sai.
Back to top Go down
View user profile
Emerald Lovejoy
I ringkond // 18-aastane
Emerald Lovejoy

Posts : 178
Ringkond : I
Eelistatud relv/oskus : Viskenoad

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Sat Aug 23, 2014 10:49 pm

Enda mäkerdamises oli kümnenda ringkonna tüdruk Emeraldist küll osavam, kuid ega karjerist talle eriti palju alla ei jäänud. Tundus, et liiva pani Emmy natuke liiga vähe, sest mõni koht tundus olevat katmata, aga kui näitsik liiva juurde raputas, hakkas seda käelt maha pudenema. Tore lugu küll. "Kui sa areenil samuti nii hästi hakkama saad, võiksid päris kaugele jõuda," avaldas Emerald oma arvamust. Kahjuks ei tea aga kumbki neist, kas eesolevatel mängudel ka liiva näha saab. Võib-olla saadetakse nad hoopis sohu või kõledasse tundrasse.
"Eelmisel aastal oli mängumeistritel mingil põhjusel tapmisega väga kiire, seega oleks loogiline, kui nad nüüd nädalate viisi venitaksid," arvas Emmy, kirtsutades oma sõnade peale nina. Liiga pikki mänge ka ei tahaks, kuna selle aja jooksul võib nii mõndagi ootamatut juhtuda. Võib-olla ootaks Emeraldi esimeses ringkonnas ees hoopis kirst. "See kõlab kuidagi liiga lihtsalt, aga niidud ja metsatukad meeldiksid mulle ka," noogutas Emerald, kui Vi enda võimalikust lemmikareenist rääkis. Samas tuli mõelda sellele, et mitte ükski koht pole ohutu, olgu areeni välimus missugune tahes. "Hästi tehtud! Las ma proovin nüüd ise ka," sõnas karjerist, lähendes aparaadile, kus enda sooritusele hinde sai. Kui pilt Emeraldi maskeeringust tehtud sai, tuli mõne hetke möödudes juba vastus. "Kaheksa punkti. Arenguruumi veel jagub," teatas Emmy, kui oli aparaadist taas eemaldunud.
Back to top Go down
View user profile
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Sun Aug 24, 2014 10:16 pm

Kuna liivasest käest enam kasu polnud, asus Vi maskeeringut maha koorima. Esmapilgul tundus see raske ülesandena, kuid veidi ekraani uurinud, selgus, et õigesti survet avaldades saab kivistunud massi peaaegu, et ühes tükis eemaldada. Vees see möks lahustuma ei pidanud. Juhiste järgi koorikut kompides, jälgis neiu, kuidas kaaslane enda määrimise lõpetas ning aparaadi ette astus. "See oleks tõesti nukker, kui jälle kolme päevaga kõik surnud oleks. Kõik see vaev, mis siin treeningkeskuses nähtud oleks nagu asjata ju," sõnas kümnenda tribuut nukraks muutudes. Kõik need verised ja katkised kehad, mida läbi aastate mänge jälgides nähtud oli. Kõik need kustunud elud. See õudus oli kogu tema elu voolinud, pidevalt hukkusid tuttavad ja tuttavate tuttavad, poiss, kellega ta väiksena karjas kohtunud oli, tüdruk, kellega koos porilompides sai sulistatud ja mudakooke maitstud. "Ma loodan, et ikka nädalake elupäevi mulle jäetud on," üritas Viola mannetult teemat rõõmsamaks muuta. Ta oli vahepeal köndi puhtaks saanud ning ka Emmy tundus olevat selle maastikuga ühele poole saanud. Ühekäelist neiut üllatas veidi, et karjerist temast madalamad punktid olid saanud. Tema silmade jaoks nägi tolle maskeering täpselt sama hea välja. "Mina küll sind liivahunnikust sellisena üles ei leiaks," tunnistas ta ausalt. "Aga, mida me järgmiseks proovime?"
Back to top Go down
View user profile
Emerald Lovejoy
I ringkond // 18-aastane
Emerald Lovejoy

Posts : 178
Ringkond : I
Eelistatud relv/oskus : Viskenoad

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Sun Aug 24, 2014 10:55 pm

"Kogu mu senine elu oleks siis asjata," naeratas Emerald mõrult, kui oli Vi sõnu kuulnud. Põhimõtteliselt treenitigi Emeraldi kogu elu, et ta lõpuks surma saata, kui tüdrukul juhuslikult viimasena ellu jääda ei õnnestu. Paljud esimeses ringkonnas uskusid, et Emerald tuleb mängudelt võitjana tagasi, kui nad just Leonise pooldajad polnud. Ka näitsiku perekond uskus seda, aga pärast Kapitooliumisse jõudmist hakkasid Emmyt närima kahtlused. Võõras keskkonnas ei suuda isegi tema end nii mugavalt tunda kui koduringkonnas. "Tõsi, päris alguses ei taha keegi surra. Vaevalt siin üldse selliseid inimesi leidub, kes surra tahavad. Ma loodaks vähemalt viimase viie hulka sattuda – ei jääks hiljem päris häbisse," tunnistas Emerald, andes sellega kaastribuudile mõista, et on ka enda surma peale juba mõelnud. Emeraldi meeleolu Kapitooliumis oli kõikuv: ühel hetkel tundis ta, et suudab vähemalt pooled vastased isegi üksipäini ära koristada, aga siis jälle kartis, et saab juba küllusesarve juures toimuvas veresaunas surma, kui mõne ettevaatamatu liigutuse tegema ja seeläbi libastuma peaks. Kui närv sees on, ei saa eksimusi välistada. "Järelikult on viga selles masinas," muigas Emmy Vi sõnade peale, kuigi ei imestanud üldse, et tüdrukule skooris alla jäi. Ilma relvata oleks Emerald nagu laps, kellelt pulgakomm ära võetud, kui just vastane samuti paljakäsi pole. Küsimuse peale vajus näitsik korraks mõttesse. "Külm, kõle ja mägine tundramaastik?" pakkus karjerist mõne hetke möödudes.
Back to top Go down
View user profile
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Sun Aug 24, 2014 11:16 pm

"24 inimest on kõik võidu peal väljas, seetõttu need mängud nii verised ongi," tõdes ühekäeline tüdruk kibedalt. Kui võitjaid oleks kaks, siis oleks asi kindlasti leebem ning reetmist oleks vähem. See aga vähendaks draamat ning publikul oleks tsipa igavam. Kindlasti annaks midagi paremat välja mõelda, aga selleks polnud Violal ei aega ega võimu.
Ka see, et esimese tüdruk oma surmale mõelnud on, üllatas Violat veidi, sest väliselt tundus neiu nii enesekindel ja võidu peal väljas, isegi, kui siin kümnendikuga aega veedab karjeristikambaga plaani pidamise asemel. Taas kord tabas alatoidetud tribuut end mõtteilt, kui erinevad nende kahe elud siiamaani on olnud, aga nüüd ootas ees ühine saatus tundmatul mänguväljal. Üht on selleks treenitud, teine peab oma nutikusega hakkama saada. Tundus, et Emmyl on kõik läbi mõeldud ning maskeerumine ja sõlmed on isegi varuplaanina olemas. Vi oli endiselt üsna kindel, et just tema praegune kaaslane elusana tapatalgutelt väljub, isegi kui tema enda skoor käe liivaga kokku mäkerdamises kõrgem tuli.
Ta nõustus naeratades karjeristi kommentaariga masina kohta. "Äärmusest äärmusesse kõlab hea plaanina," meeldis ka Emmy pakutud maastikuidee talle ning Vi asus ekraani taha nimekirja kerima, et soovitud kohast pildid esile tuua. Peagi olid juhised ekraanil ning kümnenda tribuut viipas vanema tüdruku lähemale, et koos juhiseid uurida.
Back to top Go down
View user profile
Emerald Lovejoy
I ringkond // 18-aastane
Emerald Lovejoy

Posts : 178
Ringkond : I
Eelistatud relv/oskus : Viskenoad

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Mon Aug 25, 2014 12:08 am

"Kuid tribuut juba siia saadetakse – vahet pole kas vabatahtlikuna või mitte –, on ikka kõikide esimene mõte see, et küll ta mõne viisi leiab, kuidas end tervena tagasi koju nihverdada. Vähemalt ei mäleta ma, et oleks kunagi leidunud tribuute, kes end juba enne mängude algust platvormil õhku lasevad. See näitab, et kõikides säilib mingigi lootus," rääkis Emerald enda mõtetest, aga ta polnud veel kaugeltki lõpetanud. "Ausalt öeldes mind huvitaks, mis juhtuks, kui kõik 24 tribuuti pärast kahuripauku lihtsalt mitte midagi tehes seisma jääksid ning ükski neist relva ei haaraks. Ma tean, et seda ei juhtu kunagi, aga oletame vastupidist: kas mängumeistrid hakkaksid siis ükshaaval inimesi tapma, enne kui ainult üks ellu jääks?" Just enda viimased sõnad panid Emmy pikemalt endamisi mõtlema. Karjerist või mitte, aga sügaval sisimas on Emerald mässaja, kes ei poolda Kapitooliumit karvavõrdki. Lihtsalt mõnikord laseb ta sellel kogemata välja paista, kuigi ei tohiks.
"Võime midagi vahepealset ka veel võtta, kui sellega valmis saame," pakkus Emmy, kuid väga kauaks ta siiski maskeerimislaua juurde jääda ei tahaks. Tänase päeva jooksul võiks tekkida võimalus veel taimede tundmise punkt läbi käia, võib-olla ka varjupaiga ehitamine. Tõenäoliselt kahte viimast Emeraldil areenil üldse vaja ei lähegi, aga ta ei kaota sellega midagi, kui pisut oma teadmisi rikastab. Kui juhised Emmy valitud areeni kohta ekraanile ilmusid, kõndis karjerist kaaslasele lähemale, kinnitades pilgu tähelepanelikult tekstile. "Hm, me saame kunstlumega harjutada. Ma isegi mäletan, milline tops see oli," sõnas näitsik paari hetke möödudes ning jalutas tagasi laua juurde, et mainitu nähtavale tuua.
Back to top Go down
View user profile
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Mon Aug 25, 2014 10:24 am

Vi kuulas hoolikalt Emmy mõtteid, imestades, kui sarnased need tema omadega on. Üle kogu riigi leidus palju mässumeelseid ning Kapitooliumi vastaseid inimesi, aga seda rohkem vaesemates piirkondades. Et ka karjeristid, kelle elu üsna tip-top tundus olevat, võisid mõelda, et mängud on kohutavad, tundus mõeldamatu. Nemad ju nii-öelda toitusid mängudest, sealt tuli nende rikkus. Algselt olid ringkonnad enam-vähem samal varanduslikul tasemel olnud, aga paar neist tabas ära, et kui nad hakkavad ise koolitama tapjaid, siis tuleb kogu mängude võitmise au ja kuulsus oma rikkusega neile. Käivitus lumepalli reaktsioon, mis kogu pealinna raha esimesele, teisele ja neljandale kuhjas ning teised ringkonnad jäid kuivale. "Mina küll tean ühte, kes tükkideks lendas, aga see oli ka ammu," sõnas Viola. Ükskord oli ekraanil tulnud vahepalaks mingi vanade mängude tipphetkede kordussaade ning seal oli olnud üks imepisike blond neiu, kes kohe, kui lifitid üles jõudsid, välja otsustas hüpata, oli see siis kogemata või meelega, seda ei saadud kunagi teada. Areeniks oli tookord olnud täies töökorras lõbustuspark ning kaugeimad tillukese plika tükid lendasid lausa vaateratta ülemistesse gondlitesse. "Mõnikord on ikka äärmiselt leidlikke tribuute olnud, kes näivad täiesti ohutud ja saamatud," lisas tüdruk omapoolset tarkust, "Ma pakun, et see viienda poiss, kes meil siin millegagi hakkama ei saa, võiks täitsa kaugele jõuda kui just mängumeistrid teda kõrvaldada ei taha. Kuulsin, et ta on nii mõnegi Kapitooliumi-vastase sõnavõtu teinud."
Esimese tüdruku küsimus mässavate tribuutide kohta tundus pigem retooriline, kuid Viola otsustas ikkagi sõna sekka öelda: "Ma arvan, et nad suudaks ikkagi kellegi neist võitlema sundida. Neil on nii palju erinevaid võtteid ja kõik 24 inimest ei saa vaimselt nii kindlad olla." Ühekäelise mõtted jooksid üle erinevate võtete, mis viimastel aastatel kasutusele oli võetud. Kõige rohkem pelgas ta mutante, kuna neil olid mõnikord nii jõhkrad tapmismeetodid. Näiteks alles paar aastat tagasi oli karu ühel poisil pea otsast rebinud. Mõnelt kaastribuudilt noole kõhtu saamine tundus selle kõrval lapsemänguna.
Lasknud silmad uuesti tundras maskeeringu tegemist kujutavalt tekstilt üle, ületas ka Vi vahemaa ekraani ning vahenditega laua vahel. Õpetus oli käskinud hetkel kunstlund kasutada, aga areenil pidi selle õige lumega asendama. See maskeering tundus kergem kui eelmine ning tüdruk asus rõõmsalt tööle. Korra vaatas ta ka suurt kella eemal seinal, sest ka Viola soovis tänase jooksul veel mõnda punkti proovida.
Back to top Go down
View user profile
Emerald Lovejoy
I ringkond // 18-aastane
Emerald Lovejoy

Posts : 178
Ringkond : I
Eelistatud relv/oskus : Viskenoad

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Mon Aug 25, 2014 5:24 pm

Emeraldist ei oskaks keegi mässumeelsust oodatagi, sest esimese ringkonna rikkuses kasvades polnud tal tõesti põhjust rahulolematuseks. Näitsik suutis endale vaevu ette kujutada, mida tähendaks vaesuses elamine. Vastumeelsus Kapitooliumi suhtes oli seotud vaid Emmy karjerististaatusega. Kui poleks Kapitooliumi korraldatud mänge, saaks Emerald elada normaalset elu nagu paljud teisedki temavanused, mitte pikki aastaid tapmistreeningutel osalema, ilma et ise sõnagi sekka öelda saaks. Treeningud akadeemias on praeguseks küll lõpule jõudnud, aga veel hullem osa alles ees. Kui kodus vanemate ning treenerite silma all suutis Emmy isegi uskuda seda aastatepikkusest ajupesust tingitud valet, et ta tõepoolest tahabki osaleda mängudel ja kõik seal maha tappa, siis praegu, kui keegi teda enam otseselt ei kontrollinud, suutis tüdruk viimaks iseseisvalt mõtlema hakata. Nii vähe aega enne mängude algust oli see aga ohtlik muutus. "Hm, järelikult on mul midagi kahe silma vahele jäänud. Ei imetakski, sest mänge on aastate jooksul olnud palju ja erinevaid tribuute veelgi rohkem," arvas Emmy, kui kuulis, et keegi siiski on end kunagi õhku lasknud. Põhiliselt oli Emeraldi ülesandeks eelnevate mängude vaatamisel analüüsida karjeristide ja teiste kaugele jõudnud tribuutide tegutsemist. Igasugused nõrgukesed nii palju tema tähelepanu ei pälvinud. "Viienda poiss? Mul ei tule ta hetkel isegi silme ette. Aga seda olen küll kuulnud, et ta on liidus oma ringkonnakaaslase ja veel mõne teisega," sõnas Emmy pärast lühikest mõttepausi. "Tema ohtlikkuse teemal ei oska ma aga sõna võtta. Areenil saab näha, kas sul on õigus," ei hakanud Emerald Vi öeldut kuidagi kinnitama või ümber lükkama.
"Jah, tõenäoliselt küll. Kapitoolium oskab suurepäraselt inimeste mõtetega manipuleerida. Pole mingit lootustki, et kõik 24 tapmisest loobuksid," nõustus Emerald sajaprotsendiliselt Vi lausutud sõnadega. Isegi kui mingil veidral põhjusel tehakse enne mänge selline kokkulepe, kaotaks areenil kõik oma tähtsuse. Kui aga Emeraldi kaaslane maskeeringu kallale asus, järgis Emmy tüdruku eeskuju. Mida vähem ta lobiseb, seda kiiremini suudab ka alustatu lõpule viia.
Back to top Go down
View user profile
Viola Lee
X ringkond // 14-aastane
Viola Lee

Posts : 271
Ringkond : X
Eelistatud relv/oskus : Lasso

PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   Sat Aug 30, 2014 9:07 am

"Mänge on tõesti palju olnud," tõdes ka Viola, kinnitades esimese neiu väidet, et kõiki pole võimalik mäletada. Siiski oli ühekäeline tribuut endamisi veendunud, et on mõned muldvanad võitjad, kes enam Kapitooliumi imeväeta eluski ei püsiks, aga mäletavad kõiki mänge ja tunnevad enamikke tribuutidest, vähemalt enda ringkonnast. Tüdruk mõtles, et kui kumbki neist oleks see, kes elusana lahingust väljub, kas ta siis meenutaks sageli teist, ebatõenäolist sõpra areenipäevilt. Hetkel oli Vi kindel, et Emmyt ta küll mäletaks, eriti kui too saadab talle päästvad noad. Ta oli nüüd kõik oma ellujäämislootused sellele abile pannud, sest hoolimata oma julgusest polnud lühike plika siiski nii arutu, et Küllusesarveni tormata. Ta võis ju pisike ja kärme olla, aga kümne vastase eest ei suudaks ta ikkagi ära põigelda. Kartmatus pidi neiule hiljem abiks tulema nagu ka ettevaatlikus kõigi teiste suhtes. Fakt, et viienda äpu kuskil liidus on, tuli Violale üllatusena. "Seda ma ei teanud," ütles ta ka karjeristitüdrukule uudishimulikult. Mingist uuest tiimist olid jutud ringelnud küll, aga ega Vi ei teadnud, kes nüüd täpselt mesti on löönud. Tal oli paremat teha, kui kõmu kuulata. Selle asemel üritas ta õppida juurde nii palju ellujäämisoskusi kui võimalik.
Kui Emmyst pulbitses hetkel mässumeelsust, siis kümnenda tribuut jäi üsna neutraalseks. Tõsi ta oli, et Kapitoolium ja näljamängud talle vastukarva olid, aga targem oli suu selle koha pealt kinni pidada. Seetõttu ei lausunud Viola viimase teema jätkuks enam midagi, vaid keskendus maskeeringule. Kunstlumega oli palju raskem töötada, kui liiva ja liimiga. Tüdruku käesoojus kippus seda liialt sulatama ning asi ta ees ei näinud üldse loomulik välja. Ekraan oli kinnitanud, et päris lumest on lihtsam ehitada ning neil paaril korral, kui koduringkonnas lund oli sadanud, oli ka pisike Vi mingeid pallikesi vorminud, kuid kõik see oli nii ammu. Praegu oli ta igatahes hädas.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Kui nugadest küllalt saab   

Back to top Go down
 
Kui nugadest küllalt saab
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 97 Saab 900 SE - $1000
» No wonder Subarus are so popular here

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Hunger Games :: Varasemad Mängud :: 61sed Mängud :: Enne mänge :: Treeningkeskus-
Jump to: