Welcome to the Hunger Games!
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» No arva ära
by Scipio Telarius Thu Jan 22, 2015 7:53 pm

» 62sed Näljamängud!
by Lacey Grune Thu Jan 15, 2015 5:01 pm

» Midagi veel huvitavamat
by Ziv Benesch Sun Dec 21, 2014 5:08 pm

» Secrets in plain sight
by Scipio Telarius Sun Dec 21, 2014 4:37 pm

» The Ovid Greenlav Show
by Saatja Sun Dec 21, 2014 4:22 pm

» Midagi huvitavat
by Scipio Telarius Wed Dec 17, 2014 12:34 am

» 62ste Näljamängude Küllusesarv
by Mängujuht Mon Dec 15, 2014 9:50 pm

» Don't let me down now
by Amber Llewellyn Mon Dec 15, 2014 9:18 pm

» Hindamine
by Mängujuht Sat Dec 13, 2014 2:57 pm

» Räägime asjast
by Ziv Benesch Sat Dec 13, 2014 3:12 am

» Next train home
by Akiva Valenti Sat Dec 13, 2014 12:15 am

» Tibulinnu nokib teil kõigil silmad peast välja
by Jago Valenti Fri Dec 12, 2014 11:24 pm

Näljamängud
1. päev

VII ringkonna neiu -platvorm lõhkes

V ringkonna neiu -tapja Amber

VI ringkonna kutt -tapja Valora

XI ringkonna neiu -tapja Valora

VI ringkonna neiu -tapja Jade

VII ringkonna kutt -tapja Amber

X ringkonna neiu -tapja Crucis

V ringkonna kutt -tapja I ringkonna kutt

IX ringkonna kutt -tapja II ringkonna kutt

XI ringkonna kutt -tapja I ringkonna kutt

XII ringkonna kutt -tapja II ringkonna kutt

Share | 
 

 Home, sweet home

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 2:05 pm

Mängud olid lõppenud ning Scipio ei oleks saanud olla õnnelikum koju saamise pärast. Aga samas tema õnn ei paistnud just eriti välja, sest ta oli ka kuradi õnnetu selle pärast, et temaga koos ei tulnud tagasi Charitina. Kui ta rongist väljus, suundus mees kohe Võitjate külla, sest ta ei tahtnud näha ühtegi inimest, eriti Charitina peret. Neid ta õnneks ei näinudki. Scipio veetis terve päeva oma kodus oma toas enne, kui taipas, et ta peaks vist endale midagi süüa ostma. Oli ju maja tühi olnud päris kaua. Ja ta peab siiski elus ka püsima, mis siis, et ta rohkem laipa meenutas.

Seega järgmisel hommikul lahkuski Scipio majast, et minna turule ja midagi süüa osta. Mees kandis tumedaid pükse ja tumedat särki, jalas sama tooni saapad. Üldse meenutas ta leinalist. Kuigi eks ta kandis kogu aeg tumedaid riideid. Mees tervitas mõnda tuttavat, kes turul olid, ning jäi siis sööke vaatama. Ta ei suutnud midagi otsustada, mida ta tahaks. Ta tahtis Charitinat tagasi. Aga ta pidi mingile söögile mõtlema. See oli suhteliselt võimatu.

OT: Norah.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 6:00 pm

Norah oli jälginud mänge kogu nende kestvuse jooksul, nagu oleks tal ka valikut olnud. Ta teadis, et neid, kes mänge ei vaata, karistatakse ning viimast ta enda vendadele ei tahtnud. Nagu ka mänge ise. Nende jaoks olid mängud peaaegu et ajalugu. Nora peab ära kannatama viimased kuud, mil ta on veel 18 ja mängude jaoks kõlbulik. Enda noorema venna eest peab neidis puhtalt palvetama ja lootma, et viimast ei valita. Teine võimalus on, et näitsik on kas vabatahtlik või ta valitakse ning ta võidab need mängud, tagades nii enda vendadele vabanduse ja ohutu tuleviku. Esimene võimalus selleks avanes Jamesil 60. mängudel, kui tal oli võimalus minna vabatahtlikuna Charitina eest, aga näitsik ei julgenud ennast liigutada. Ta lihtsalt seisis ja vaatas, kuidas too noor tüdruk kõnnib enda surmale vastu. Tal polnud lootustki.
Õnneks said mängud kiirelt läbi ja Norah võis naasta enda endise elu juurde, vähemalt ta püüdis seda teha. Charitina oli siiski mingil määral tema sõbranna ja poiss, kes nende ringkonnast valiti, oli Luke'i sõber. Õnneks või kahjuks ei saanud tema vend veel hästi aru, mida mängud endast kujutavad, seega ei oskanud ta poisi surma puhul leinata ega karta. Tema võib ju järgmine olla.
Kuna Norah ei pidanud täna tööle minema, otsustas neidis enda viimase palga riismete eest neile õhtuks midagi meeldivat valmistada. Ta võiks üle pika aja jälle liha osta. Nad pole seda juba ammu söönud ja James teadis, kuidas Luke'ile meeldib pannil krõbedaks tehtud liha. Enda venna naeratuse peale mõeldes kõndis näitsik turu poole. Äkki õnnestub tal ka endale midagi ilusat osta. Kasvõi natukene riiet või mõne kasutatud jope talveks, viimane lagunes see talv sootuks ära, ainult niidid hoidsid seda veel koos.
Ühe vanema mehe käest sai Norah päris korraliku tüki liha ja seda veel hea hinna eest. Vähemalt ei kuulunud tal kõik raha lihale. Mida suurem nälg on inimestel, seda rohkem tavaliselt söögi eest küsitakse. Ostnud juurde ka natukene kartuleid, porgandit ja veel mingeid juurikaid, liikus Norah lettidest edasi mööda ainult puht huvi pärast. Ning korraga märkas ta Scipiot. Neidis teadis, et Charitina oli talle väga kallis ja neidis surm mõjus talle kindlasti kohutavalt. Kui Norah oleks ometi vabatahtlikuna ette astunud.
"Kui sa selle pardi välisfilee ilusti ahjus krõbedaks teed, siis see on päris maitsev," manas näitsik siiski suule õrna naeratuse ja kõndis mehe juurde. Ta märkas juba kaugelt, et Scipio silmitseb tühja pilguga lihaletti. Jäänud mehe kõrval seisma, viis tüdruk hetkeks pilgu talle, pöörates enda silmad peagi tagasi letile. Liha kõrval oli ka üks ilus pisikene tükk juustu, mis sobiks praeliha juurde väga hästi. Selle kõrval oli ka üks suurem, mida võiks veel mitu päeva hiljemgi leivaga süüa. Taskust viimased sendid võtnud, luges neidis need vaikselt üle. Tal jagus vaid nii palju, et osta pisem tükk ja palgapäevani enam-vähem omadega kokku tulla. Mica palgani oli samuti veel aega.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 6:13 pm

Scipio võpatas kergelt, kui korraga keegi tema kõrval oli ja teda kõnetas. Mehe kätte libises tema varrukast ta nuga, aga ta rahunes kiirelt ja nuga neidis oma õige koha taas. "Ilmselt," noogutas Scipio tüdruku jutu peale ja suunas pilgu neiule. Ta oli teda vist varemgi näinud. Ta teadis neidise nimegi. Aga praegu ei suutnud talle miski meenuda. Pluss tüdruk meenutas talle liialt Charitinat. Välimuselt just. Samasugused tumedad juuksed ja üldse. Ilmselt meenutasid kõik tumeda peaga tüdrukud talle nüüd Charitinat, vähemalt mõne aja.

Scipio jälgis hetke tüdrukut ja vaatas siis taas lihatükkide poole ning ohkas. Charitina oli häid sööke teinud. Scipio tõesti oli lootnud, et tüdruk ei pea kunagi Mängudele minema või kui läheb, siis ta ei sure. Et nad saaksid siis koos elada rahus. Aga ei. Muidugi ei saa kõike head. Scipio ohkas jälle ning tõmbas siis endale müüja tähelepanu, et osta endale üsna korralik tükk liha. Selle saanud, vaatas ta tüdruku poole, kes teda kõnetanud oli. "Sa oled vist Norah?" küsis mees vaikselt.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 7:25 pm

"Ega paljud inimesed ei tunne mind ära, kui ma ei seisa parasjagu leti taga kümme alkoholipudelit süles," turtsatas Norah kergelt, kui Scipio tema nime kohta umbusklikult küsis. Pealegi ei ta nii väike ja liiga tavaline inimene, et teised teda näeksid, rääkimata siis veel nime teadmisest.
Kui müüja ka tema poole pöördus, raputas näitsik vaid õrnalt pead, libistades sendid tagasi taskusse. Luke peab juustu veel nädalakese ootama, kuni neidise palgapäev saabub. "Ma ei tea, kuidas sa seda suudad - minna iga aasta tagasi sinna ja juhendada oma ringkonna noori, kellest nii vähesed ellu jäävad," lausus James vaikselt, viies hetkeks enda tumepruunid silmad mehele enda kõrval. Norah seda kohe kindlasti ei suudaks. Juba telekast mängude vaatamine keerab närvikava vussi.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 7:41 pm

Scipio naeratas kergelt, kui Norah ütles, et ega paljud inimesed teda ära ei tunne, kui ta leti taga ei seisa. "Sel juhul tuleb pudelid sulle lihtsalt sülle kujutleda," ütles mees natukene pead kallutades. Tüdruk tõesti meenutas kuradi väga talle Charitinat. Kui neiu aga edasi hakkas rääkima Mängudest, ta muutus tõsisemaks ja kehitas natukene õlgu. "Keegi peab neisse uskuma kah," arvas Scipio. Aga eks see keeraski närvid sassis. Scipio oli üks põhilisi inimesi, kes pidevalt alkoholi ostmas käis, eksole. Sest alkoholi oli vaja. Ning morfiini ka. Aah, kui hea morfiin oli. Ega Scipio praegugi eriti selge polnud. Eile oli ta end teadvusetuks joonud ning täna oli ta endiselt üsna purjus olekus ärganud ning edasi joonud. Aga ta tundus piisavalt adekvaatne. Siiski tema pilk vilas natukene ringi ja ta ei suutnud väga keskenduda Norahile otsa vaatamisele ega millelegi.

"Sa ütlesid midagi selle liha kohta, tahaksid mulle äkki isiklikult näidata, kuidas see värk käib?" küsis mees siis kergelt muiates. Ta ilmselt põletaks end sada korda ära, kui ise süüa teha üritab. Ta peaks midagi veel ostma. Palju asju ostma, et ta saaks nädal aega oma urus kössitada ja juua. Ja mees oskas ikka süüa teha, lihtsalt.. ta oli purjus ja õnnetu ja tahaks ära surra pigem. Aga enesetappu ta ka nüüd tegema ei hakka. Küll see lein kord üle läheb. Mitte lõplikult, aga niigi palju, et ta elada suudab.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 8:08 pm

"Ning üks tore põll ka ette, kuigi ega hügieen pole poes prioriteet number üks," muigas Norah õrnalt mehe sõnade peale. Eks poes tervitatakse teda rohkem eesnime pidi ka sellepärast, kuna tal on pisikene sildikene rinnas. Neidise töö kujutab endast siiski rohkem kastide tassimist laost müügisaali, leti taga seisab ta harva. "Sellisel juhul on tore, et neil vähemalt sina siis oled," sõnas James vaikselt, suunurgad hetkeks tõusmas.
"Ega see poleks esimene kord. Ma tean varsti sinu kööki sama hästi kui enda oma," kehitas näitsik kergelt õlgu. Mõned korrad, kui Scipio on suht purjus olekus poodi tulnud ja süüa ostnud, on ta ikka kaubelnud näitsiku endaga kaasa, et viimane talle mõne söögi valmis teeks. Muidugi on seda harva juhtunud, kuna mehel oli siiski üks kena pisikene neiu nimega Charitina olemas. "Aga vaevalt sa ainult liha tahad süüa," turtsatas Norah kergelt, lükates õrnalt meest edasi liikuma. Sisimas oli tal tegelikult mehest kahju. Seda juba päevast, mil ta esimest korda poes töötades tüüpi nägi. Keegi ei peaks midagi sellist kogema ja sellega veel edasi elama. Norah oleks ammu kas hulluks läinud või ennast ära tapnud. Küllap sellepärast ei tahagi ta mängudele minna. Surm areenil pole meeldiv ja ega areeni järgne pooleldi hauas olemine on jube.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 8:15 pm

Scipio muigas kergelt ja noogutas. "Ega see halb ei oleks," ütles mees. Mis seal ikka halba oleks selles, et Norah teab tema kööki sama hästi, kui enda oma. Scipio purjus peaga tõesti eelistas, et keegi teine talle pigem söögi teeks. Ta oli nagu väike laps. Mõnes mõttes. Ta tahtis üksi olla, talle meeldis üksi olla, aga samas ta eelistas seda, kui keegi teine talle süüa teeb ja maja koristab ja üldse kõike teeb. Charitina oli talle sinna majja hästi sobinud. Ja mitte ainult selle pärast, et ta Scipiol neid asju teha aitas. Vaid Scipio ka armastas teda. Aga nüüd oli ta üksi.

"No lähme otsime midagi veel," muigas Scipio siis lõbusalt. Ta tuikus kergelt, aga tatsus siis edasi, et osta erinevaid juur- ja puuvilju ka. Samuti leidsid tee kotti leivad ja muud sarnased asjad. Mehel raha ju oli, Võitja, nagu ta oli. Seega ta raiskas ka seda. Mees ostis endale ka paar pudelit alkoholi ja siis pöördus ta tagasi Norahi poole. "Niisiis," ütles mees kotte enda käes sättides. "Sul midagi targemat ei ole teha? Ei taha su plaane ka väga rikkuda." Aga ta lootis, et tüdruk ei pea koju kiirustama või midagi. "Aga sa võid oma asjad enne oma koju viia küll," lubas Scipio siis.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 8:41 pm

Norah kõndis reipal sammul Scipio kõrval, aidates tal liha juurde sobivaid köögivilju ja kastme jaoks vajalikke koostisaineid osta. Samal ajal kui ruum mehe kotis kahanes, tundus neidisele, et tema korvi sisu ainult kahaneb. Juurde ta midagi ei ostnud, kuna ei saanud endale seda hetkel lihtsalt lubada, ja otseselt ei kaotanud ka midagi ära. Lihtsalt nähes, kuidas mehel on võimalik osta endale kõike, mida hing ihaldab ja turg pakub, tekitad Norah's ikka eriti pisikese tunde. Raha pole kunagi tema jaoks suurt tähtsust omanud, kuigi ta teab, et ilma selleta lihtsalt ei saa hakkama. Sellepärast käib ta ka tööl, selle asemel et Kapitooliumi toidupakke paluda, lastes enda nimelisi silte suurde kaussi juurdegi veel panna.
"Ega turul käimine ja õhtul vendadele söögi tegemine olid ainsad plaanid, mis mul täna tehtud olid. Ning kuna seitsmeni on veel aega, siis ei riku sa mul hetkel ühtegi plaani," lausus näitsik õrnal naeratusel, viies enda tumepruunid silmad mehele. Scipio viimaste sõnade peale turtsatas James valjult. See kõlas mehe suust nii, nagu vajaks ta igaks liikumiseks ja tegevuseks mehe kirjalikku luba, millel oli all Kapitooliumi pitser.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 8:48 pm

"Siis on hästi," muigas Scipio kergelt. Kui tüdrukul ei ole mingeid muid plaane. Kui neidis aga turtsatas, kergitas Scipio kulmu. "Kui sa ei taha neid ära viia, siis ei pea muidugi," ütles mees. Ta ei olnud mingi keelaja ega käskija, eksole. Kui Norah ei taha temagi juurde tulla, siis ta ei pea ju. Piisab vaid sellest, kui ta nii ütleb. Siis Scipio leiaks lihtsalt kellegi teise, või valmistaks ise midagi, mis süüa aitab. Kuigi eriti vaeva näha ta ilmselt ei viitsiks.

"Seega kuidas siis jääb?" Kas Norah tuleb temaga kohe otse tema juurde, või lähevad nad alustuseks eri teid mööda või käivad nad lihtsalt Norahi juurest läbi? Scipiole sobiksid kõik variandid. Peaaei, et ta ikkagi koju jõuab, alkoholi ja morfiini saab ja kuidagimoodi ka süüa. Vahet siis pole, kas teeb ise või teeb Norah. Kuigi kui ta ise teeks, siis ta pigem lihtsalt sööks ühe õuna ja hoiaks end kuidagi elus.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 9:46 pm

"Pole vaja, et sa terve Võitjate küla maha põletaksid sooviga süüa teha ning arme on sul rohkem, kui ühel inimesel peaks olema," sõnas Norah vaikselt, mõnda aega suud ehtimas õrn naeratus. Tema pruunid silmad jälgisid meest, kuid peagi pöördusid need tagasi turule. Kuigi siit oleks näitsikul vaja veel nii mõndagi osta, pidid need ootama aega, mil Norah kukrus on natukene rohkem münte.
"Aga käime enne kiirelt minu juurest läbi," lausus James, hakates vaikselt kõndima. Õnneks jäi näitsiku kodu täpselt tee peale. Nende pisikene maja, kus elas kunagi ammu kuus inimest, aga nüüdseks on alles vaid kolm, kellest kahe elud ripuvad veel suure küsimärgi all, eriti mis puudutab tulevikku. Mängude tõttu ei julge näitsik isegi enda südant armastusele avada, kuna tema lapsed võivad olla järgmised mängude tribuudid.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 9:54 pm

Scipio muigas kergelt. "Kus sa tead, palju mul neid arme on," ütles mees kerge lõbususega. Norah polnud teda just särgita näinud ju. Kuigi jah, mehe näol ja lihtsalt kätel oli neid palju. Aga lühikese varrukaga särke Scipio ka ei kandnud väga. Igatahes oli hea kellegagi rääkida. Võib-olla ta peakski just sotsiaalne olema, mitte end oma õnnetusse matma. Aga ta oli kurb. Ja see tuleb ka välja elada kuidagi, mitte seda alla suruda.

"No käime läbi," nõustus Scipio siis. Ta liikus tüdrukuga kaasa, kõigutades oma kotte käe otsas. Nii palju asju. Tahaks juba jooma hakata. Varsti ikka saab, aga mitte veel. Aga varsti. Scipio juba ootas koju jõudmist ja oma poolikut pudelit ja oma morfiinivarusid. Aga kõigepealt tuleb Norahi juurest läbi käia. Varsti nad jõudsidki tüdruku maja juurde ja Scipio seisatas. "Ootan väljas?" pakkus mees pead kallutades.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 10:12 pm

"Ega ma ei teagi, aga selles olen ma küll kindel, et sul on neid rohkem, kui sinuvanusel noormehel peaks olema," muutus Norah hetkeks tõsiseks, kuna tema mõtted liikusid mängudele. Ta ei tahtnud, et tema nimi välja loositakse. Samuti ei tahtnud ta kuulda ka enda noorema venna nime. Kui ta vaid saaks enda kaks poissi kaasa võtta ja kuhugi metsa ära põgeneda, kust keegi neid ei leiaks. Aga isegi juhul kui neil õnnestub siit põgeneda, siis Kapitoolium leiab nad ikkagi üles. Nende käest pääsu pole. Isegi võitjana pead sa aina uuesti ja uuesti läbi elama surma ja valu, mille kunagi ammu areenile maha jätsid. Norah ei mõista, miks kutsutakse neid võitjateks, kui nad pole tegelikult midagi võitnud. Nad on kaotanud palju rohkem.

Pisikene maja, kus James ja tema vennad elasid, oli täpselt samasugune hall lihtne kandilise ehitis nagu kõik teised majad ümbruskonnas. Näitsik on püüdnud sellele küll värvi ja elu juurde tuua paari põõsa ja pisikese lillepeenraga, kuid miski ei tahtnud sind hästi kasvada. Isegi loodus tundis pidevat rõhumist, leina ja kurbust. Rääkimata hirmust ja varjatud protestist mängude ja Kapitooliumi vastu. "Sa võid sisse tulla. Kedagi pole nagunii kodus," sõnas Norah vaikselt, avades välisukse. Seest oli maja veel lihtsam kui väljast. Peale köögi, pisikese elutoa, ühe magamistoa ja vannitoa polnud siin midagi erilist. Mööbel oli vana, osaliselt katki, aga paigatud, selle värv oli kulunud kohati või küünla tõttu hoopis ära põlenud. Kappidel oli paar pilti Norah'st ja tema vendadest, kui nad olid veel väikesed. Ka nende vanematest oli kaks pilti - ühe peal olid nad kahekesi ja teise peal juba kahe-aastase Mica ja äsja sündinud neidisega. Paar päeva hiljem oli lõikus. Tema isa valiti tribuudiks ja ta ei tulnud enam kunagi koju tagasi.
Korvis olnud liha koos köögiviljadega sahvrisse, mis köögi põranda all oli, pannud, jättis neidis leiva pisikese või tükiga kapile ja tühja korvi pani ta tagasi pliidi juurde maha, et sellega õhtul natukene oma aia saadusi tuppa tuua. Kiire pilgu elutoale visanud, veendudes, et kõik on omal kohal, oli Norah peagi tagasi Scipio kõrval ja ta oli valmis edasi liikuma.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 10:23 pm

"Ei ole ma nii noor midagi," oli Scipio pomisenud vastuseks noormehe koha pealt. Ta ei olnudki. Või noh, vanuselt ehk oli, aga Mängud jätsid enda jälje ja Scipio ei tundnud end enam eriti noorena. Kuid arme oli tal tõesti palju. Eriti põletusarme, sest nende Areen oli reaalselt põlenud enamuse osa ajast. Terve osa ajast. Kuid meest need armid ei häirinud. Aga ta väga ei näidanud ka neid. Pole vajagi.

Mees astus tuppa, kui Norah arvas, et ta seda teha võiks, ning vaatas hetke huviga ringi. Mees oli kunagi sarnases majas elanud. Kuni ta võitis. Siis oli ta kolinud Võitjate külla ja toetanud oma isa sellega, et mees enda maja korda saaks. "Armsad pildid," ütles Scipio kergelt pead kallutades, kui kapil olevaid pilte silmitses. Tal olid ka majas mõned pildid. Charitinast oli ka üks. Ja jumal tänatud, et oli. Kui ei oleks, siis... Scipio ei teaks, mis ta siis teeks. Nüüd oli see enda kohalt elutoa kapil mehe öökapile rännanud ja see jääb ka sinna pikaks ajaks ilmselt.

Scipio ootas ilusti ära, kuni Norah oli asjad ära pannud ja siis nad väljusid majast, kui tüdruk valmis oli. Ta silmitses veel majakest hetke, kui eemale astus, et Norah ukse kinni panna saaks. "Kuidas su vendadel läheb?" uuris Scipio. Talle midagi meenus, et Norahil olid vennad, kui ta neid pilte vaatas.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 10:38 pm

Maja polnud välimuselt küll midagi erilist, aga see on andnud Norah'le ja tema vendadele kodu, aidanud neil üles kasvada ja oma hirmudest, vähemalt osal nendest, võitu saada. Ta oli neile vanemate eest, kui noored viimased kaotasid. Luke oli kõigest aastane, kui nende ema enesetapu tegi, oma pärisisa pole ta kunagi näinud. Tema jaoks ongi pere Norah ja Mica ning see pisikene maja. Nendest kolmest on Mical kõige rohkem vedanud, sest ta tundis nende ema, kui viimane oli veel mõistuse juures, ja isa, kes suri vähem kui nädal pärast Jamesi sündi. Poisil on vähemalt reaalsed mälestused normaalsest perekonnast, samas kui Norah ainult fantaseerib ja püüab oletada, mis oleks võinud olla, kui poleks mänge ning nad oleksid tavalised inimesed tavalises maailmas, mitte selles tsirkuses.

Ukse enda järel kinni tõmmanud, jättes selle lukustamata, kuna kes ikka neile siia kutsumata külla tuleb. Varastada pole neil midagi ja tuttavaid, kes külas käiksid vähe. Enda pruunid silmad küsimust kuuldes Scipiole viinud, naeratas tüdruk endamisi, kui mõtles enda vendadele. "Mica töötab endiselt tehases, aga ta on rahul oma tööga. Vähemalt on tegu ausa tööga, nagu ta mulle ikka kordab. Ning Luke on nagu Luke ikka. Püüab ikka kõiges positiivset näha. Sa oled talle ju eeskujuks, nagu ilmselt ka teistele ringkonna poistele. Aga eks ta natukene kardab ka tulevaid mänge. Minu nimi läheb loosirattasse viimast korda, aga tal on veel paar aastat jäänud," viis neidis enda silmad teele. Maju jäi järjest harvemaks. Nad peaksid varsti kohale ka jõudma.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Thu Jun 26, 2014 10:44 pm

Scipio naeratas natukene, kui Norahit jälgides teda kuulas. "On kah asi, millega eeskujuks olla.." ütles mees pisut muiates. Jah, ta oli Mängud võitnud, aga ta psüühika ja kõik oli nii sassis. Tõeliselt sassis. Ja see ei olnud midagi, mida eeskujuks pidada. Noh, ainus asi hea tema juures ilmselt oligi see, et ta suutis elusana tagasi tulla nendelt kuradima Mängudelt. Aga kõik muu.. ausalt öeldes Scipio ei tahtnudki, et keegi neist tagasi tuleks, et saada selline saatus. Jah, inimesed olid erinevad ja mida kõike, elus olemine oli ikka hea, aga Scipio praegu kohati mõtles küll, et ta oleks hea meelega maha surnud Areenil. Aga ei. Ta oli elus ja ta oli omadega sassis.

"Aga see on hea, kui neil hästi läheb," sõnas Scipio siis. Ta suunas oma pilgu Norahile tagasi, pärast ümbruse silmitsemist, ning kortsutas natukene kulmu. "Su nimi läheb korra veel loosi?" küsis Scipio siis. Aah. Ja ta oli juba lootnud, et saaks mingi sõbra. Ta ei tohi taas klammerduda kellegi külge, kes võib Mängudele minna. Ta lihtsalt ei tohi. Ta ei jaksa seda uuesti üle elada.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 7:11 am

"Kui sa mängudelt elusana tagasi tulid, siis sa andsid lootust ka teistele. Isegi mulle mingil määral," sõnas Norah vaikselt, pöörates enda pilgu Scipiole, kuid peagi oli see tagasi teel. Polnud vaja millelegi otsa koperdada. Näitsik on mänge vaadanud terve enda elu ning nähes, kuidas nende ringkonna omad halastamatult tapetakse, siis loomulik, et see ei süsti eriti enesekindlust ja lootust, aga kui Scipio kolm aastat tagasi võitis, siis andis see lootust ka neile, kelle eneseusk oli kõige madalam.
"Juhul kui minu nimi pole talle veel kätte jäänud viimased aastad, siis miks see peaks ka nüüd. Aga kui ta satub, siis las satub. Mingil määral olen ma selleks juba viimased viis aastat valmis olnud," kehitas Norah enda sõnade lõpus õrnalt õlgu. "May the odds be ever in your favor," turtsatas James valjult.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 11:48 am

Scipio jälgis Norahit ja teed enam-vähem üheaegselt, kui tüdruku juttu kuulas. "Jah, ma võitsin, aga ega see just eriti kergelt ei tulnud," muigas Scipio siis. "Aga kui see mingitki lootust annab, siis ju ta annab." Ehk on hea kah see asi. Aga Scipio küll eriti vaimustuses ei olnud sellest mõttest, et siia rohkem temasuguseid koguneb. Olgu, kõik ei elanud asju üle ühtemoodi, aga nemad siin ei olnud harjunud tapma. Ja Scipio oli tapnud rohkem, kui oli normaalne.

"Alati võib juhtuda, et seekord võitab ta sinu nime," ütles Scipio siis. "Keegi pole pääsenud enne, kui on sellest vanusest välja kasvanud," sõnas mees. Tema oli lootnud, et kui Charitinat siiani pole keegi valinud, siis ei vali nüüd ka, aga valiti. Tüdruk läks Mängudele ja ta suri. Sellele mõeldes, Scipio peakski välja uurima, kuhu tüdruk maetud on. Aga mitte veel. Praegu ta ei suudaks sinna hauale vist minna. Aga nad jõudsid hoopis Võitjate küla väravani, kus nad pidid veel pika tee kõndima mööda mahajäetud majadest, et jõuda Scipio omani, mis oli küla lõpus.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 1:42 pm

"Miski ei tule elus kergelt. Kõik tuleb välja teenida ja maksta lisaks veel väikene tasu," noogutas Norah kergelt Scipio sõnade peale, hoides enda pruune silmi teel. Võitjate küla väravat silmas näitsik juba kaugelt. See eristus muust linnast nii hästi, et võimatu oli seda mitte märgata.
"Aga kui valitakse, siis valitakse. Mida ma ikka teha saan? Ära põgeneda pole pärast seda võimalik ja enese elu võtmine on nõrkadele. Seega ei jäägi muud üle, kui ennast kokku võtta ja sinna minna," kehitas James õrnalt õlgu. Isegi kui teda ootab areenil surm, siis nii ilma võitluseta neidis alla ei anna. Ta ei lähe mängudele alla andma.
"Kas nad tõesti loodavad, et ühest ringkonnast tuleb nii palju võitjaid, et on vaja ehitada terve küla?" küsis Norah vaikselt, hoides enda pilku tühjadel majadel, mis olid mõeldud nende ringkonna võitjatele. Nendest siin olid küll mõned üksikud kasutuses.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 1:52 pm

Scipio noogutas kergelt. "Kui kord juba valitakse, siis sinna alla andma ei tasu minna jah," ütles mees. "Kõigil on võimalus võita, seda ma ei eitagi. Lihtsalt fakt on see, et kõik ei võida." Aga võimalus on kõigil võrdne. Ükskõik kes võib ükskõik kuidas su tappa, kui sa ka oled karjerist või kes iganes. Scipio oli ka tapnud mitmed karjeristid. Ja ta ei olnud uhke selle üle, kui mitu inimest ta tapnud oli. Vaid need inimesed kummitasid teda igal ööl. Nagu ta oleks eile seda teinud, kuigi möödunud olid juba mitmed aastad.

Küsimuse peale Scipio muigas natukene ja kehitas õlgu. "Ma ei kujuta ette, mida nad arvavad," ütles mees. "Ju igaks juhuks." Ta silmitses tühjasid maju aga ei keskendunud neile väga, vaid astus peagi enda maja trepist üles, tegi ukse lukust lahti ning astus tuppa, lastes Norahil ka siseneda. Ta sammus pärast ukse sulgemist kööki, kus kotid lauale asetas ja neid lahti pakkima asus, et need asjad ära panna. Jättis välja muidugi need, mis Norahil söögi tegemiseks vaja on.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 9:54 pm

"Sellisel juhul ikka väga suureks igaks juhuks," turtsatas Norah endamisi. Isegi juhul kui ta valitakse ning neidis peaks mingi ime läbi mängud võitma, siis siia ei koliks ta mingi hinna eest. Vahel kõndis näitsik siit hommikuti mööda ja koht tõi talle judinad selga. See oli nagu mingi kummituslinn. Tühi, kõle ja peaaegu et surnud. Sellises kohas polegi eriti võimalik normaalsusesse tagasi minna. Vähemalt omas kodus tunneks James ennast natukene sarnasemana inimesele, kes ta oli enne mänge. Aga loodetavasti ei jõua ta üldse sinna.
Jõudnud viimaks õige maja juurde, silmitses Norah seda paar sekundit ühe koha peale naelutatuna. Tahtmatult tõi see talle judina seljale. Jälle. Aga kui ta juba sisse sai, siis kogu see kõledus ja tühjus kadus. Mingil põhjusel meenutas see koht seest rohkem kodu kui väljast. Loomulikult vajas see natukene koristamist, aga hubane oli see tõesti. Küll natukene suur näitsiku maitse jaoks, aga sellegi poolest kena. Enda seljas olnud musta jaki eest lahti teinud, kõndis ta vaiksete sammudega köögi poole. Viinud enda pruunid silmad hetkeks toidule, mille Scipio lauale kuhjas, otsis näitsik kapist välja poti, kuhu pidi söök valmima. "Sellest kogusest peaks sulle mitmeks päevaks jätkuma. Loodetavasti toidu soojendamisega saad ise hakkama," ilmus neidise suule õrn naeratus, kui ta enda pilgu mehele viis. Kogu selle piinatud olemise all oli peidus tegelikult täitsa kena mees.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 10:14 pm

"No üsna suureks jah. Esimestes ringkondades oleks need majad tõesti asjalikumad.." Sest esimestes ringkondades oli rohkem võitjaid. Muidugi oli neid mujal ka, aga enamasti karjeristide hulgas siiski. Ega nad ilmaasjata karjeristid polnud, eksole. Mees nüüd aga astus kapi juurde, et enda poolik pudel võtta ja sealt paar lonksu juua. "Muidugi saan hakkama," ütles Scipio muiates. "Soovid ka?" pakkus Scipio siis, tõstes pudelit Norahi suunas. Charitinale väga ei meeldinud, et Scipio jõi ja ta ise ka nagu ei joonud. Aga kes teab, äkki Norah tahaks ka natukene. Scipio ei käsigi tal end purju juua, eksole. Ja kui tüdruk ei taha, siis ei taha. Jääbki talle rohkem. Pluss mees peaks vist morfiini süstima. Ta veenid olid üsna läbi torgitud juba, aga ta ikkagi süstis. Ja tal ei olnud eriti vahet ka, kust ta süstib, peaasi, et ta saab selle koguse morfiini ja et see temas hea tunde tekitaks.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 10:28 pm

"Sinna oleks varsti neid maju sootuks juurde vaja," muigas Norah kergelt. Siis saavadki siit need majad ümber tõsta. Vähemalt ei lähe need siis raisku, vaid leiavad endale ikka kasutust. Mõne aasta pärast kõlbavad need vist ainult kütteks, kuigi samas tegu on Kapitooliumi toodanguga, võib-olla kestavad need igavesti. Loodetavasti mitte, sest see oleks eriti jube.
Kui Scipio Jamesile juua pakkus, võttis näitsik pudeli kindlalt vastu. Kuigi ta on siin majas paar korda varem ma viibinud, ajas see endiselt judinad talle peale, seega väike lonks kulub ära. Pudeli suule tõstnud, võttis Norah sellest mitte kõige suurema lonksu, aga tema kohta oli see tõesti suur, ulatades seejärel pudeli tagasi Scipiole. Suutnud selle kõrvetava joogi alla neelata, tundis neidis, nagu ta oleks päris korraliku elektrilöögi saanud. Kõik surises ja töötas täisvõimsusel.
Enda jaki seljast võtnud, pannes selle köögis oleva laua taga olevale toolile, jäädes musta topi peale, kinnitas näitsik enda juuksed kuklale kergesse krunni ja hakkas juurvilju kraanikausis puhastama. Puhtaks pestud ja kergelt üle kooritud juurikad köögirätiku peale kuivama pannud, võttis neidis kätte liha, pannes selle poti keskele. Natukene maitseaineid juurde ja siis võis hakata juurikaid tükeldama. Leidnud üpris terava noa, millega võis kätte lõigates isegi mõne pisema jupi sellest eemaldada, hingas Norah korraks sügavalt sisse ja hakkas juurvilju lõikama.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 10:38 pm

Ilmselt oleks tõesti esimestesse ringkondadesse vaikselt juba juurde vaja neid maju. Neil ju tõesti oli kuradi palju võitjaid kogu aeg. Mees aga naeratas, kui Norah pudeli vastu võttis, ning jälgis, kuidas neidis lonksu võttis. Siis võttis ta pudeli tagasi, jõi veel natukene ning pani pudeli lauale, et viia kappi need, mis ta just ostnud oli. Teda enam joogi maitse ei häirinud. Põhiliselt selle pärast, et kainet päeva mees ei näinud just eriti tihti, ning kuna ta polnud kaine kunagi, siis teda ei häirinud, mis kõik tal kõrist alla läheb.

Scipio toetus siis kergelt lauale, kui Norah süüa tegema hakkas. Ta muigas natukene, kui teda jälgis, aga tõmbus tõsiseks tagasi, kui tema mõtted liikusid Charitinale ja sellele, kui väga Norah tüdrukut meenutas. Kuigi Norah oli pisut pikem. Aga mitte väga palju pikem. Scipio kõrval ikka pisikene. "Sa töötad endiselt poes, eks?" küsis Scipio siis vaikselt. Ta peaks uue koha leidma, kust asju ostab. Ta ei tohi Norahiga suhtlema jääda. Ta ei tohi kellegagi suhelda, kellel on oht Mängudele minna.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Norah Daniels
VI ringkond // 19-aastane
Norah Daniels

Posts : 48

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 10:56 pm

Porgandid ja kartulid ära viilutanud, lõigates kõik ringid peaaegu sama paksusest, asetas ta need ümber liha, aga mitte niisama pilla-palla, vaid ikka kartuliring kõige sisse, selle ümber porgandiring ja omakorda selle ümber kartulid ning seda kuni poti ääreni. Ära tükeldanud ka teised juurikad, puistas ta need lihtsalt kartulite ja porgandite peale. Kerge kaste ka peale ja siis võib söögi ahju panna. Vaadates ahjupraadi, mis peagi hõrgult lõhnama hakkab ja kindlasti maitseb ka kohutavalt hästi, tundis Norah ennast hetkeks isegi halvasti, et ei ole suuteline enda vendadele sellist õhtusööki tegema. Nagu alati jäi kõik raha taha.
"Momendil küll, aga mitte enam kauaks. Nende jaoks on raske hoida tööl kedagi, kes reaalselt teab enda töö hinda ja keda on raske petta väiksemat palka saama," muigas James õrnalt. Ilmselt peab ta siis koos enda vennaga hakkama tehases tööl käima. Keegi teine teda tööle ei võta. Ta oleks isegi nõus hakkama kellelegi koristajaks ja/või kokaks, kui palk on õiglane ja tööpäevad normaalse pikkusega, aga pole just palju inimesi kuuendas ringkonnas, kes suudaksid endale sellist luksust lubada ja kellel oleks veel talle sellist kohta pakkuda.
Back to top Go down
View user profile
Scipio Telarius
VI ringkond // 22-aastane
Scipio Telarius

Posts : 1073

PostSubject: Re: Home, sweet home   Fri Jun 27, 2014 11:04 pm

Scipio kergitas natukene kulmu ja noogutas pisut. "Siin on raske korralikku töökohta hoida, tõesti," pidi mees nõustuma. Ta oli ka vaesuses elanud enne Mängude võitmist. Nüüd aga... nüüd oli tal raha päris palju ning tal ei olnud sellega midagi eriti asjalikku peale hakata. Ostis alkoholi ja morfiini, vahepeal ka süüa. Riideid, kui vaja oli. Kuid ei midagi enamat. "Kuhu sa siis minna kavatsed, kui nad enam ei taha sind?" küsis Scipio seejärel, ise mõeldes, et see ei ole tema asi ja ta ei peaks uurima ja Norahit tundma õppima ja mida kõike veel. Üldse võiks ta üksi rahus hakkama saada. Või suhtlema endavanuste meeste ja naistega, eriti sellistega, kellesse kiinduda ei saa ja mida kõike veel. Siis oleks hea rahulik.

Mees võttis järgmised lonksud alkoholi ja ajas end siis sirgu, et ühe kapi lukustatud sahtlist võtta üks mitmetest süstaldest. Varsti tõmbas ta selle morfiini täis ning sulges sahtli kindlalt enne, kui oma käise üles lükkas, et pärast õhu välja laskmist morfiini endasse süstida, pooleldi küljega Norahi suunas, et tüdruk ei peaks nägema, mida ta teeb endaga.
Back to top Go down
View user profile http://gamesofhunger.forum.co.ee
Sponsored content
PostSubject: Re: Home, sweet home   

Back to top Go down
 
Home, sweet home
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Home Sweet Home (Kt)
» home sweet home
» 7th edition high elves
» home shop machinist magazine wanted
» Spruce from Home Depot

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Hunger Games :: Panem :: VI ringkond :: Arhiiv :: 61sed Mängud-
Jump to: